O nás

Rodinné (dříve Mateřské) centrum Krteček vzniklo 11. března 2008 zapsáním do veřejného rejstříku v Brně. Zakladatelkou centra je paní Markéta Varmužová a inspiraci k jeho vzniku nalezla v Dubňanech v rodinném centru Srdíčko. Dokázala kolem sebe s pomocí paní Moniky Hajné vytvořit tým ochotných a nadšených maminek, které se na vzniku a chodu rodinného centra podílely a podílejí.


Centrum vzniklo díky nadšení několika maminek a touze se společně setkávat a něco hezkého si tvořit. S pomocí představitelů obce Svatobořice-Mistřín, organizace Charita Kyjov byl nalezen vhodný prostor a za podpory sponzorů bylo centrum vybaveno a slavnostně otevřeno dne 6. dubna 2008.


Rodinné centrum sídlí v obci Svatobořice-Mistřín na ulici Hlavní 272/97 v Domě s pečovatelskou službou. Centrum pro děti a rodiče disponuje hernou, kuchyňkou a sociálním zařízením. Samotná herna je vybavena hračkami, výtvarnými pomůckami, cvičebními a sportovními sestavami a doplňky.


Centrum Krteček se snaží být organizací prospěšnou pro širokou veřejnost. Rodinné centrum pořádá mimo zajištění herny pro nejmenší, tvoření pro děti a dospělé a taktéž se zaměřuje na oslavy tradičních svátků v ČR. Jde o jednorázové akce typu Krtečkův karneval, Pohádkové čtení k oslavě Měsíce knihy, zahradní činnost ke Dni země, piknikový táborák ke Dni rodiny, sportovní odpoledne ke Dni otců,  Drakiáda, Pochod sv. Martina s lampióny, různé besedy s odborníky a jiné.


Navštivte rodinné centrum Krteček, dejte si kávu, čaj, povykládejte si, odpočiňte si od běžných starostí, jistě nebudete čas, který zde strávíte, pokládat za zbytečný.